Galerijní animace k výstavě Ona B. / Skandál ve vile


Termín: od 23. 09. 2013 do 18. 10. 2013

Vážená paní ředitelko, pane řediteli, vážené paní učitelky, páni učitelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na nově otevřenou výstavu ONA B. / Skandál ve vile, která potrvá

do 20. 10. 2013.

Ve výstavních sálech Becherovy vily se setkáte s řadou originálních instalací rakouské výtvarnice s českými kořeny, jejíž tvorbě dominuje červená barva.  

Od 23. září a pouze do 18. října  je pro Vás připravena galerijní animace, probíhající přímo ve výstavě mezi prezentovanými originály, v závěru i ve výtvarném ateliéru.

Úvodem dvouhodinového výtvarně-naučného programu je krátké performační povídání o symbolice červené barvy, jejích významech v dějinách, náboženstvích a emočních projevech.

Následuje komentovaná prohlídka s otázkami a drobnými výtvarnými úkoly aktivujícími myšlení, pozornost a představivost. Otázky a úkoly otevírají nové možnosti vnímání ztvárněných motivů, tvarů či barev a nabádají diváky k objevování nových skutečností.

Program uzavírá výtvarná dílna vztahující se k podzimnímu tématu, červené barvě a Japonskem inspirované autorčině tvorbě. Dílna je zaměřena na zručnost, procítění barvy a hloubky prostoru. Tím rozvíjí prostorové myšlení a fantazii. Tvorba vybízí k hledání různých cest k cílenému výsledku a efektu. Vzniknou originální Japonští létající draci, kteří jsou dle japonské tradice symbolicky určení především dětem. Po skončení dílny je možné pouštět draky na louce sousedící s Becherovou vilou na Sokolském vrchu. Výhodu těchto draků je, že za pomoci pohybů ruky létají i v úplném bezvětří.

Na výrobu draků jsou nezbytné kancelářské sešívačky papíru. Uvítáme, pokud si budete moci z šuplíků nějaké přinést. (sponky zajištěny jsou)

Vstupné na program je 30 Kč na osobu, doprovod zdarma.

Začátek programu lze po domluvě upravit dle Vašich možností.

Galerijní animace jsou programem na 2(3) hodiny. Je také možné uskutečnit pouze komentovanou prohlídku bez aktivních úkolů či bez následující výtvarné dílny.

Termín a čas programu je nutno zarezervovat na e-mailu: vargova@galeriekvary.cz,

nebo na telefonu 354 224 115 / 734 788 029.      

fotogalerie     

 

Mgr. Pavla Vargová, GU - IGBV