Galerijní animace k výstavě Legenda Josef Váchal


Termín: od 6. 01. 2014 do 10. 01. 2014

Vážená paní ředitelko, pane řediteli, vážené paní učitelky, páni učitelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na výstavu Legenda Josef Váchal, která je pro velký úspěch prodloužena

až do 12. ledna 2014. Vystavena jsou díla významného solitéra českého umění 1. poloviny 20. století a to především ze sbírky jeho německého přítele Paula Heinickeho. Sbírka představuje nejen známé grafické listy, ale i pro veřejnost poprvé vystavené unikáty z umělcovy tvorby  - keramiku, knihy, krajinomalbu i  zajímavou korespondenci mezi oběma přáteli.

Vzhledem k prodloužení výstavy do začátku roku 2014 budou v týdnu od 6. do 10. ledna 2014 v naší nabídce další termíny galerijních animací k dílu J. Váchala.

V  programu je zahrnuta komentovaná prohlídka výstavy, při které se žáci seznámí s díly J. Váchala a dalšími zajímavostmi jeho tvorby. Cílené otázky galerijního pedagoga k vystaveným originálům, a drobné výtvarné úkony žáků již ve výstavních prostorách, pomáhají k lepšímu pochopení náročnosti grafických technik, zvláště pak Váchalova dřevorytu.

Program uzavírá tentokrát grafická výtvarná dílna v ateliérech Becherovy vily. Žáci si vyzkouší práci s grafickým lisem, kde po uplatnění získaných informací z prohlídky výstavy o postupech práce J. Váchala, vytvoří vlastní grafický barevný soutisk z vyrobených matric. Výsledný tisk může současně sloužit jako PF 2014.

Hlavním úkolem galerijní animace je pomocí zážitku otevřít nové možnosti vnímání nejen výtvarné tvorby, ale i věcí a dějů kolem nás.

Vstupné na program je 30 Kč na osobu, doprovod zdarma.

Začátek programu lze po domluvě upravit dle Vašich možností.

Galerijní animace je program na 2-3 hodiny.

Možností je komentovaná prohlídka bez následující výtvarné dílny.

Termín a čas programu je nutno vzhledem k velkému zájmu co nejrychleji zarezervovat na e-mailu: vargova@galeriekvary.cz,

nebo na telefonu:  734 788 029.          

Mgr. Pavla Vargová, GU - IGBV