Galerijní animace k výstavě Glastrialog (Sklo II.)


Termín: od 17. 05. 2013 do 21. 06. 2013

Vážená paní ředitelko, pane řediteli, vážené paní učitelky, páni učitelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na nově otevřenou výstavu Glastrialog, která potrvá do 23. 6. 2013.

Jedná se o volné pokračování projektu z roku 2012 uskutečněného pod názvem Sklo-sklu-sklem. Výchozí platformou výstavy jsou výsledky česko-německého workshopu pořádaného ve sklářské huti Lamberts ve Waldsassenu.

Od 17. května do 21. června  je pro Vás připravena galerijní animace, probíhající přímo ve výstavě mezi prezentovanými originály, v závěru i ve výtvarném ateliéru.

Ve dvouhodinovém programu je zahrnuta komentovaná prohlídka výstavy s pracovními listy, které pomocí otázek a drobných výtvarných úkolů aktivujících myšlení, pozornost a představivost, seznamují návštěvníka nejen s vystavenými díly a jejich autory, ale otevírají i nové možnosti vnímání daných motivů, tvarů či barev a nabádají diváka k objevování nových skutečností. Důležitou úlohu pomocníka a průvodce animačním programem sehraje krasohled, především díky své variabilitě a úchvatnému vizuálnímu představení, které v sobě skrývá.

Po prohlídce výstavy následuje krátké motivační promítání i s názornými ukázkami krasohledů a kaleidoskopů. Žáci získají i mezioborové poznatky z fyziky (čas, rychlost), optiky (lom světla, zrcadlení), dozví se o existenci takzvaných fraktálů, které jsou součástí matematických oborů. Na základě opakování, dělení či souměrnosti mohou uplatnit i své znalosti z vlastního pozorování přírody a i zde hledat podobnosti s aktivitou v krasohledu.

Program uzavírá výtvarná dílna, kde si každý vyrobí z jednoduchých prostředků (kartonová rulička, korálky, barevné fólie, papír) tradiční krasohled.  Výtvarná dílna je tentokráte zaměřena na zručnost, rozvíjí prostorové myšlení, fantazii a vybízí k hledání různých cest k cílenému výsledku a funkčnosti krasohledu. 

Hlavním úkolem galerijní animace je pomocí zážitku otevřít nové možnosti vnímání nejen výtvarné tvorby, ale i věcí a dějů kolem nás.

Na výrobu Krasohledů jsou nezbytné kartonové ruličky od toaletních papírů!!! Uvítáme, pokud si každý alespoň jednu přinese.

Vstupné na program je 30 Kč na osobu, doprovod zdarma.

Začátek programu lze po domluvě upravit dle Vašich možností.

Galerijní animace je program na 2 hodiny. Je možné uskutečnit pouze komentovanou prohlídku bez následující výtvarné dílny, či absolvovat komentovanou prohlídku bez pracovních listů, popřípadě jen s drobnými úkoly.

Termín a čas programu je nutno zarezervovat na e-mailu: vargova@galeriekvary.cz,

nebo na telefonu 354 224 115 / 734 788 029.          

Mgr. Pavla Vargová, GU - IGBV

fotogalerie