Pozvánka na galerijní animaci pro školy k výstavě 100 let Becherovy vily


Termín: od 22. 04. 2014 do 8. 06. 2014

Misto: Interaktivní galerie Becherova vila

 

Interaktivní galerie Becherova vila

pobočka Galerie umění Karlovy Vary, příspěvkové organizace Karlovarského kraje

Krále Jiřího 1196/9, 360 01 Karlovy Vary, tel. pokladna 354 224 111, 606 928 844

www.becherovavila.cz, otevřeno: úterý – neděle 10.00- 17.00, vstupné 40, - 20, - 

 

 

Vážená paní ředitelko, pane řediteli, vážené paní učitelky, páni učitelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na nově otevřenou výstavu s názvem Sto podob a sto let Becherovy vily.

(doba tvární výstavy: 3. 4. 2014 - 8. 6. 2014)

Ve výstavních sálech je prezentována ojedinělá výstava dokumentující vývoj Becherovy vily, jedné z nejatraktivnějších staveb karlovarského Westendu, z pohledu architektonického, památkového i jejího celkového využití v minulosti a současnosti.

   

Od 22. dubna a do 8. června je pro Vás připravena galerijní animace s cílem seznámit návštěvníky s architekturou a historií slavného rodinného sídla Gustava Bechera, ve kterém v současné době, po náročné rekonstrukci budovy, sídlí Interaktivní galerie.

Výtvarně-naučný program vede postupně téměř všemi prostorami vily, i těmi veřejnosti běžně nezpřístupněnými.  Komentovaná prohlídka je doprovázena pracovními listy s otázkami aktivujícími myšlení

a výtvarnými úkoly. Program představí návštěvníkům historicky cenný  architektonický skvost a jeho ukryté poklady v podobě temperových nástěnných maleb, četných mozaiek a vitráží, a dalších detailů ovlivněných historizujícími slohy druhé poloviny 19. století i nastupující modernou prvních desetiletí století následujícího.

Ve výstavních sálech jsou součástí expozice interaktivní exponáty, pobízející k poskládání vitráže

či sestavení kyklopského zdiva. K náhledu je rovněž interiérová instalace salónu, předměty a technické vymoženosti budov z doby, kdy vznikala karlovarská čtvrť Westend, fotografie mapující vývoj slavné továrny na výrobu Becherovky, a s ní spojené různé tvary a podoby láhví a kalíšků na likér, který rod Becherů proslavil.

Ve výstavě jistě zaujme i prezentace modelů lodí, autíček, letadel a fotografií z doby, kdy v budově dlouhodobě, s četnými zájmovými kroužky pro děti, působil Dům Pionýrů a mládeže.

                Po prohlídce následuje výtvarná dílna na výrobu mozaiky či mozaikového šperku, inspirovaná nástěnnou, v černém mramoru zapuštěnou, zlato-modrou mozaikou patřící k vodní fontáně, která prostor přijímací haly původně zdobila.  

   

Vstupné na program je 30 Kč na osobu, doprovod zdarma.

Začátek programu lze po domluvě upravit dle Vašich možností.

Galerijní animace jsou programem na 2(3) hodiny. Je také možné uskutečnit pouze komentovanou prohlídku bez aktivních úkolů či bez následující výtvarné dílny.

Termín a čas programu je nutno co nejdříve rezervovat na e-mailu: vargova@galeriekvary.cz,

nebo na telefonu 354 224 115 / 734 788 029.      

fotogalerie   

 

Mgr. Pavla Vargová, GU - IGBV