Galerijní animace k výstavě Známé i neznámé podoby Radka Pilaře


Termín: od 16. 10. 2014 do 25. 01. 2015
Čas: 10.00 - 17.00 hodin
Misto: Interaktivní galerie Becherova vila

Vážená paní ředitelko, pane řediteli, vážené paní učitelky, páni učitelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na nově otevřenou výstavu s názvem Známé i neznámé podoby Radka Pilaře. (doba tvární výstavy: 16. 10. 2014 do 25. 1. 2015)

  Výstava v interaktivním pojetí představí tvorbu vynikajícího malíře, ilustrátora a především autora podoby dobráckého pohádkového loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a syna Cipíska (také Večerníčka), a neopomine ani volnou tvorbu autora v méně známých polohách.

   

Od 27. října je pro Vás připravena galerijní animace s cílem představit návštěvníkům tvorbu a výtvarné přístupy Radka Pilaře. Námětem programu jsou tentokrát koláže a asambláže. 

Úvodem výtvarně-naučného programu je komentovaná prohlídka výstavy, přecházející od známých ilustrací s koláží v pozadí, přes barevné strukturální malby až po asambláže, vznikající na počátku autorovy tvorby. Výtvarné úkoly a otázky, aktivizující myšlení, seznámí žáky s vystavenými originály, danými tématy a výtvarným zpracováním, a poskytnou jim tak impuls pro následující výtvarnou tvorbu.

  Výtvarná tvorba rozšiřuje předchozí výtvarné úkoly s cílem uplatnit vlastní i nově získané informace a zkušenosti. Cílem animací je koláž či asambláž s prvkem ilustrace, malby a grafiky,  inspirovaná motivy tvorby Radka Pilaře. U MŠ a vybraných ročníků 1. stupně ZŠ je tvorba inspirovaná ilustracemi k příběhům loupežníka Rumcajse a jeho rodiny. Tvorba vyšších ročníků se bude vztahovat k starší tvorbě Radka Pilaře ve spojitosti se současnými styly – Vintage, Pin-Up, Rockabilly a Steampunk - dílnu předchází krátké motivačně naučné promítání o těchto zajímavých stylech.

  Závěrečná výtvarná tvorba galerijního programu tak vybízí k hledání různých cest k objevování nových přístupů a skutečností. Galerijní animace mají za úkol oživovat (animovat) vystavená díla, a proměnit tak vzdělávací program v galerii i v program plný výtvarných her, zaměřených na rozvoj fantazie, myšlení, soustředění a rozvoj jemné motoriky.

   

Vstupné na program je 30 Kč na osobu, doprovod zdarma.

Začátek programu lze po domluvě upravit dle Vašich možností.

Galerijní animace jsou programem na 1-3 hodiny. Je také možné uskutečnit pouze komentovanou prohlídku bez aktivních úkolů či bez následující výtvarné dílny.

Termín a čas programu je nutno co nejdříve rezervovat na e-mailu: vargova@galeriekvary.cz,

nebo na telefonu 354 224 115 / 734 788 029.          

 

Mgr. Pavla Vargová, GU - IGBV