Galerijní animace k výstavě DVĚ CESTY/DVĚ MÍSTA


Termín: od 15. 09. 2014 do 5. 10. 2014
Čas: 10:00 - 17:00 hodin
Misto: Interaktivní galerie Becherova vila

Vážená paní ředitelko, pane řediteli, vážené paní učitelky, páni učitelé,

dovolte, abychom Vás pozvali na nově otevřenou výstavu s názvem
Inge-Rose Lippok / Tilo Ettl – Dvě cesty / Dvě místa.

(doba tvární výstavy: 4. 9. 2014 do 5. 10. 2014)

INGE - ROSE LIPPOK

Výtvarnice působící v německém Hannoveru se věnuje převážně malbě na netradiční materiály. Ke své tvorbě využívá ohebnosti, variabilitě a snadné manipulace s plochými transparentními plasty. Barevné objekty a monumentální instalace ve veřejném prostoru často vznikají jako reakce na hudební prožitek a tvoří s hudbou jeden celek.

TILO ETTL

Německý výtvarník žijící v Plané u Mariánských Lázní se zabývá převážně figurální malbou
a pro potěšení též sochařskou tvorbou. Zastává názor, že obrazy mají přinášet divákovi radost a v jeho obrazech skutečně panuje příjemná, vlídná atmosféra umocněná harmonickou barevností.

   

Od 15. září a do 5. října 2014 je pro Vás připravena galerijní animace s cílem seznámit návštěvníky s tvorbou a přístupy obou autorů. Námětem programu je tentokrát „zátiší“. Toto téma je pro oba autory společné. V přístupech k malbě, provedení a kompozici
se ovšem jejich tvorba velmi liší. 

Úvodem výtvarně-naučného programu je krátká komentovaná prohlídka, jejíž součástí jsou otázky k tématu aktivizující myšlení, a drobné výtvarné úkoly seznamující s vystavenými originály a jejich výtvarným zpracováním. Kromě „zátiší“ se program zaměřuje také na „koláž“
a její  různé materiálové zpracování, a také na „prostor“.

Po prohlídce instalací následuje výtvarná dílna navazující na výtvarné úkoly ve výstavě s cílem uplatnit vlastní i nově získané informace a zkušenosti. Vzniknou tak abstraktní koláže s prvkem malby a grafiky s motivem židlí, které jsou ústředním motivem autorky Inge-Rose Lippok.

Závěrečná výtvarná tvorba galerijního programu tak vybízí k hledání různých cest
k objevování nových přístupů a skutečností. Galerijní animace mají za úkol oživovat (animovat) vystavená díla, a proměnit tak vzdělávací program v galerii i v program plný výtvarných her, zaměřených na rozvoj fantazie, myšlení, soustředění a rozvoj jemné motoriky.

   

Vstupné na program je 30 Kč na osobu, doprovod zdarma.

Začátek programu lze po domluvě upravit dle Vašich možností.

Galerijní animace jsou programem na 1-3 hodiny. Je také možné uskutečnit pouze komentovanou prohlídku bez aktivních úkolů či bez následující výtvarné dílny.

Termín a čas programu je nutno co nejdříve rezervovat na e-mailu: vargova@galeriekvary.cz,

nebo na telefonu 354 224 111 / 734 788 029.

fotogalerie

Mgr. Pavla Vargová, GU - IGBV