Novinky

Galerie nespí!
Vážení přátelé,
je nám nesmírně líto, že stále pracujeme za zavřenými branami a bez toho nejdůležitějšího - bez Vás, návštěvníků a obdivovatelů umění. I rok 2021 je ve znamení Covid-19, který s sebou přináší nespočet omezení všedního života. Samozřejmě se to týká i dlouhodobého uzavření všech budov naší galerie, ale to rozhodně neznamená, že usnuly a probudí se v momentě, kdy budeme moci opět přivítat své první návštěvníky. Usilovně pracujeme na vylepšování a zkrášlování galerijních prostor, na přípravách plánovaných výstav a doprovodných programů.
Velice nás mrzí, že Vám nemůžeme výstavy představit osobně a „naživo“. Chybí nám Vaše zpětná vazba. Z toho důvodu jsme se částečně přenesli do virtuálního světa, kde pro Vás připravujeme virtuální prohlídky, soutěže a další aktivity. V hlavní budově připravujeme výstavu Vladislava Mirvalda „Dnes přilétli špačkové“, která netrpělivě čeká na otevření. Prozatím plánujeme alespoň její virtuální zveřejnění na našich stránkách. V Interaktivní galerii Becherova vila na své znovuotevření stále čeká výstava „Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček a další bytosti z kouzelného světa Zdeňka Smetany… a ještě mnoho dalšího“, jejíž virtuální prohlídku taktéž najdete na galerijních stránkách. A v neposlední řadě ani v Letohrádku Ostrov se nezahálí. V zimním období je sice každoročně pro návštěvníky uzavřen, ale pečlivě se připravuje na doprovodné akce výstavy letní sezóny a zároveň je vhodný čas na péči o stálé sbírky.
Z celého srdce si přejeme, abychom Vás opět mohli co nejdříve přivítat v našich galerijních prostorách, a vše se ve zdraví co nejdříve vrátilo do běžného režimu.
.