Program MFF Karlovy Vary


Termín: od 6. 07. 2015 do 10. 07. 2015

Misto: Interaktivní galerie Becherova vila

Během MFF Karlovy Vary se Becherova vila promění v místo setkávání filmových fanoušků s tvůrci. Barrandov Studio totiž připravilo sérii odborných přednášek pro veřejnost, které přiblíží nejrůznější filmová řemesla. Vstup je zdarma a není podmíněn festivalovou akreditací.

Pondělí 6. 7. / 15.00 Píšeme film

Povídání se scenáristou, režisérem a producentem Rustamem Ibragimbekovem o scenáristickém řemesle a spolupráci s Nikitou Michalkovem na filmech jako Unaveni sluncem, Urga nebo Lazebník Sibiřský, který vznikl v koprodukci s Barrandov Studiem.

Čtvrtek 9. 7. / 13.00 Stavíme film

Jak na Barrandově vznikaly futuristické dekorace pro akční hity XXX a Babylon A.D. nebo renesanční Řím pro seriál Borgia? A jak vzpomíná na natáčení Olivera Twista s Romanem Polanskim? O scénografii a stavbě dekorací si povídáme s filmovým architektem Jindřichem Kočím.

Čtvrtek 9. 7. /15.00 Šijeme film

Jak se připravuje kostýmní výprava pro film, televizi a divadlo? Jak vznikaly například kostýmy pro seriál První republika, pro pohádku Princezna a písař nebo komedii Ro(c)k podvraťáků? O kostýmním výletech do dávné historie i do začátků dvacátého století bude vyprávět kostýmní výtvarnice Michaela Hořejší.

Pátek 10. 7. / 15.00 Filmový trik

Od klasických postupů Karla Zemana po dnešní složité digitální kompozice. Historií filmové triku provede trikový specialista Boris Masník, který se podílel například na filmech Protektor, Akumulátor I. nebo Hořící keř, ale také na nezapomenutelných Chobotnicích z 2. patra. Ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana.